2016

V roce 2016 s námi pravidelně přestala jezdit Peťa a Mája. Peťa nyní žije a pracuje v mateřské škole v Praze. Mája je čerstvou maminkou. Občas si ale čas najdou a na Duchničku zase zavítají. Proto náš tým na podzim roku 2016 obohatili noví členové - Honza a Marky.


POSTNÍ DUCHNIČKA 11. -13. 3. 2016

"Milosrdenství"

První Duchnička v roce 2016 se uskutečnila ve dnech 11. - 13. března. Děti se seznámily s Anastázií a Xaverem, kteří jsou nerozluční kamarádi. Tito dva kamarádi jednoho dne objevili v zahradě bránu, do které se nejde dostat. Poté je napadlo, zeptat se místního bezdomovce a ten v začal vyprávět.. Dozvěděli se, že je to Brána milosrdenství. Děti se celý víkend snažily pomoci Anastázii a Xaverovi získat "klíč" k této bráně - za každou hru dostaly jednu nálepku. Nakonec se to všem dětem povedlo.

                                                            Marťasetkání s vězněm
setkání s vězněm
biblický AZ- kvíz
biblický AZ- kvíz

JARNÍ DUCHNIČKA 27. - 29.5. 2016

"Bible"

Duchnička na téma Bible se konala 27. - 29. května. Děti se vydaly získat vzácný rukopis Bible, který patřil třebíčským mnichům. Při získávání úryvků se postupně setkali s lidmi různých povah - slečnou, která byla nafrněná, profesorem na vysoké škole nebo s dělníkem Pepou Kyselou. Každý z nich jim poradil, kde naposledy viděl vzácný rukopis. Dětem se nakonec podařilo získat zpět všechny části Bible a předat je mnichovi Benediktovi. V sobotu odpoledne si děti vyrobily svoje vlastní svitky. 

                                                                                                                                  Vendy                                                          


stavba přehrad
stavba přehrad
povídání se slečnou Sabinou Medovou
povídání se slečnou Sabinou Medovou

POCAHONTAS

letní tábor 7. - 13.8. 2016

Na táboře, který se konal od 7. - 13. 8. jsme měli téma POCAHONTAS. Bavily nás hry. Všechny byly na indiánské téma. Nejvíc nás bavila indiánská bitva, kde jsme "bojovali"proti bělochům. Měli jsme skvělé vedoucí. Byli jsme rozděleni na čtyři skupinky: Šošoni, Apači, Kiowové a Komanči. Ke každému úseku VDH (Velká duchničková hra) patřilo divadlo se živými herci (naši vedoucí). Každý den nás také čekali indiánské zkoušky. Kromě her jsme na programu také měli vyrábění různých indiánských předmětů (tomahavky, čelenky, totem,...), rozcvičky. Ve čtvrtek jsme šli na výlet do Bohuslavic do hospodářského dvora. Tábor sice skončil, ale příští rok bude další.

                             Děti z Duchničky a Duchnička teammalování totemu
malování totemu
foto v našem teepee
foto v našem teepeePODZIMNÍ DUCHNIČKA 14. - 16. 10. 2016

"Jonáš"

Podzimní Duchnička byla v termínu od 14. - 16. 10. a konala se jako obvykle ve Starči. Za téma jsme měli Jonáše. Hráli jsme různé hry: například počasíčka, skládání lodě. Také jsme vyráběli velrybu a v jejím břiše byl Jonáš. Měli jsme 5 skupinek (J,O,N,Á,Š). Všem skupinkám se nakonec podařilo dostat ven z břicha velryby. Ve velrybím břiše jsme se museli dostat přes různé překážky. Všem se nám tam strašně moc líbilo. Těšíme se na další Duchničku. 

                                      Děti z Duchničky a Duchnička team

cesta Jonáše na lodi
cesta Jonáše na lodi
hra počasíčka
hra počasíčka

ADVENTNÍ DUCHNIČKA 2.- 4. 12. 2016 

"Lidové tradice v adventu"

Ve dnech 2.- 4. 12. 2016 se konala Adventní Duchnička na téma Lidové tradice v adventu. V pátek večer jsme nalezli starý deník z 18. století. Deník patřil osmiletému Cyrilovi, který  si do něj po období adventu zapisoval, co každý den prožil. Společně jsme s Cyrilem prožívali jeho každodenní zážitky a přenesli se tak do doby, kdy se ještě v adventu drželo mnoho dnes již méně známých tradic. V sobotu, v předvčer svátku svaté Barbory, nás v kostele navštívily Barborky. Pokáraly i pochválily děti a vedoucí za to, jak se k sobě na Duchcničce umí chovat a nakonec rozdaly ze svého košíku několik dobrot. Domů si děti odvážely nejen dobroty, ale také adventní kalendář, díky kterému mohou společně s rodiči a sourozenci pokračovat ve čtení Cyrilova deníku až do Vánoc.                                                                                                                                                      Maruška

Barborky
Barborky
společné foto s Barborkami
společné foto s Barborkami

Více fotografíí z Duchniček a táborů naleznete zde - https://duchnicky.rajce.idnes.cz/. O přihlašovací údaje požádejte vedoucí osobně nebo na emailu: jurkova.renata@gmail.com