2017

POSTNÍ DUCHNIČKA 10. - 12. 3. 2017

"Stvořil jsem tě svýma rukama."


Písnička

       CF C F
Ref: Všichni jsme jedno dřevo, stvořil nás řezbář, on dal život nám. 

        Ikdyž jsme hladké dřevo nebo velký suk, on má všechny rád
C F C
1. Každý den s řezbářem, budem si povídat, hvězdičky, puntíky v tom roli nesmí hrát.. 


Jak se dětem na Duchničce líbilo a co jsme tam dělali?

Řezbář stvořil lidi ze dřeva - unixe. Vyráběli jsme malé panáčky unixe ze dřevěných korálek. Hráli jsme hry. První byla o unixovém městě. Byla tma, bylo to v pátek večer na zahradě, svítily svíčky. Mezi unixi byl jeden Bezejmenný, toho se báli. Druhá hra byla hvězdičky a puntíky. Třetí hra byla, že jsme běhali a ostatním jsme dávali puntíky, když jsme je chytili. A ve čtvrté hře jsme hledali dopis. V páté hře jsme šli za řezbářem. 

                                                                                                                                        Maruška K., 9 let

Včera jsme poznali unixe. Bylo to večer. Pak jsme šli spát. Druhý den jsme měli budíček v 8:00. Pak byla rozcvička. Na rozcvičku byla vybika, abychom se rozcvičili. A pak byla snídaně. Potom byla první hra o unixech. Po ní byla svačina ke které byly buchty. Buchty byly i na snídani. Potom byla druhá hra a ta se jmenovala hvězdičky a puntíky.  Byly tam stanoviště, na kterých bylo například: S vedoucí Maruškou jsme házeli dvěma kostkami. Když jsi hodila 5 a 1 = 6 a když Maruška hodila 5 a 3 = 8, vyhrála Maruška, protože hodila 8 a ty jsi dostala puntík. Nebo když jsi hodila 5 a 3 = 8 a Maruška hodila 5 a 1 = 6, vyhrála jsi a dostala hvězdičku. Potom byl oběd. Po obědě byla další hra, která se jmenovala honička s puntíkama a hrála se tak, že každý tým se rozmístil do jednoho rohu a pak se řeklo například: běhejte a chytalas ty, co nejsou z vašeho týmu a pak jsi mu napsala puntík. A pak se řeklo skákejte po jedné noze a pak snožmo, pak běhejte pozadu a nakonecbyla sváča. Po sváči byla hra, že jsme různě soutěžili a pak odcházela 1 skupinka, pak po dalších soutěžích druhá skupinka, pak po dlaších soutěžích třetí skupinka, pak po dalších soutěžích čtvrtá skupinka a ta byla naše. A pak bylo vyrábění malých unixů, pak večeře. Po večeři jsme šli za řezbářem v kuchyni, který nám dal hvěždičku na krk - náhrdelník. Pak jsme šli spát. Pak jsme chtěli jít do kostela na mši svatou v 8:45, ale měli zavřeno. Tak Martička bouchala na dveře a říkala: "Já chci do kostela, já jsem hodný člověk." A to je konec.

                                                                                                                                           Zuzanka, 8 let

Mě se tu líbilo a vedoucí byli fajn. Asi se mi líbila ta hra v pátek - noční hra.

                                                                                                                                         Kája, 9 let

Doporučila bych tento tábor všem, co se někdy doma nudí nebo nemají co dělat. Jsou tady bomba hry a navíc tady poznáte mnoho nových her a taky lidí. Je tady bezva jídlo a je to tady moc dobrý.

                                                                                                                                          Martička, 9 let


vyrábění unixů
vyrábění unixů
pálení unixů
pálení unixů

JARNÍ DUCHNIČKA  16. - 18. 6. 2017

"Staň se misionářem."

Co si napsal do deníčku jeden z účastníků Duchničky?

Dnes jsem jel na Duchničku. Na jedné posteli leží kámoš Míša. Máme celý pokoj pro sebe. Už je ráno. Míša pořád spí, doufám, že se za chvíli vzbudí. Vedle v pokoji vstávají holky. Ve společenské místnosti na jednom gauči spí vedoucí Honza. Míša je vzhůru, domlouváme se na tom, co budeme dělat v odpoledňáku. Míša poslouchá, jestli nejde vedoucí. Za hodinu máme budíček. Holky jsou vedle v pokoji a baví se o nějakých blbinách. Přijel za námi pan farář. Něco nám povídal a pak jsme vyráběli náhrdelníky z těstovin. Vedoucí chystají hru. Je neděle ráno - za pět minut čtvrt na osm. Vzbudil se Míša a bavíme se o kostele. Po kostele jsme odjeli domů. Na Duchničce to bylo prima.

Marek, 9 let


Afričtí obyvatelé
Afričtí obyvatelé
Černošská party
Černošská party

TAJEMNÝ ŠATNÍK

letní tábor 6.-12.8. 2017


Závěrečná bitva
Závěrečná bitva
Objevení tajemného šatníku
Objevení tajemného šatníku
Korunovace (zleva: Edmund, Petr, Aslan, Zuzana a Lucie)
Korunovace (zleva: Edmund, Petr, Aslan, Zuzana a Lucie)
Společné foto
Společné foto

PODZIMNÍ DUCHNIČKA 6. - 8.10. 2017

"Noemova archa"Všichni táhneme za jeden provaz :-)
Všichni táhneme za jeden provaz :-)
Společná adorace v kostele
Společná adorace v kostele

ADVENTNÍ DUCHNIČKA 8. - 10. 12. 2017

"Ten, co viděl kometu."


Co děti napsaly o Duchničce?

Mě se líbilo na Duchničce ten noční pochod. Mě se líbilo, jak jsme šli okolo toho potoka a ty hezký úkoly, jak jsme udělali a že jsme dostali od Marie a Josefa bonbóny - překvápko. Ještě se mi líbilo, že jsme tady mohli dělat tu hru vevnitř na ty zvyky. A ještě se i tady líbilo, že jsme tady měli od tety Lídy dobrý snídaně, večeře a oběd. A že jsme tady mohli spát. A přeju si, aby příště nikdo neonemocněl. A nelíbilo se mi, že onemocněla Markétka. A děkuji, že tu mohl být pan farář.

Terezka, 6 let

Byla dobrá poznávačka. Líbila se mi hra v pátek. Byli psi, ovce a vlk. V sobotu byl dobrý oběd. Bylo dobrý, jak jsme šli do Betléma. A taky bylo dobrý, jak jsme potkávali různé lidi a oni šli s námi do Betléma. Ta cesta byla strašně dlouhá. A potom jsme šli spát. V neděli jsme měli úklid a potom byla mše. Pak pro nás přijeli rodiče a jeli jsme domů.

Hanička, 8 let a Lucka, 10 let


V pátek jsme hráli dvě hry. Jedna byla seznamovací a ta druhá byla noční. A pak jsme se rozdělili na tři skupinky - na ovce, na psy a pastýře. V sobotu ráno byla rozcvička a pak byla snídaně. Po snídani byla aukce, sbírali jsme lístečky a pak jsme hledali kometu. Vyráběli jsme dárek pro Ježíška. Pak přijel otec Jiří a povídal nám o adventu. Potom bylo vyrábění andělíčků. Pak jsme se vydali cestou do Betléma. V neděli jsme uklízeli, pak jsme šli do kostela na půl jedenáctou.

Liduška, 8 let a Simča, 11 let


Více fotografíí z Duchniček a táborů naleznete zde  - https://duchnicky.rajce.idnes.cz/.  O přihlašovací údaje požádejte vedoucí osobně nebo na emailu - jurkova.renata@gmail.com