2018


POSTNÍ DUCHNIČKA 9. - 11. 3. 2018

"Večeře s Ježíšem"

Sešli jsme se jako již tradičně v pátek večer na faře. Po příjezdu a vybalení děti čekaly seznamovací hry, večeře a večer 1. úsek VDH - Vjezd do Jeruzaléma. V sobotu všechny děti nadšeně vstaly na rozcvičku, poté se nasnídaly a dopoledne si zahrály dva úseky VDH. Následoval vydatný oběd a po něm polední klid. Až si děti a vedoucí odpočinuli, následovaly další 2 odpolední úseky VDH a poté svačina. Vyvrcholením této Duchničky bylo to, že se děti společně s námi vedoucími přesunuly do roku 33 n.l. a zúčastnily se večeře s Ježíšem. Byl to pro nás i pro děti opravdu výjimečný zážitek.

V neděli jsme šli na mši a po mši jsme plni zážitků odjížděli domů.

                                                                                           Marťa

Poslední večeře s Ježíšem
Poslední večeře s Ježíšem
vysvětlování hry
vysvětlování hry

JARNÍ DUCHNIČKA 25. -27. 5. 2018

"Pouť"

Pouť
Pouť
Na vodě
Na vodě

DVA ROKY PRÁZDNIN

letní tábor 5. - 11. 8. 2018

Z lodního deníku skupiny Rebek:

NEDĚLE

V neděli jsme přijeli na tábor s tématem Dva roky prázdnin (takže, vlastně připluli). Hráli jsme seznamovací hry. K večeru jsme šli ven a hráli jsme vybíjenou a šli jsme spát. Ještě taky 1. VDH.

PONDĚLÍ

V pondělí ráno byl budíček a hygiena. Potom byl rituál, rozcvička a snídaně. Později byly námořnické zkoušky - pádlování, buzola a loďky. Jako další následovalo 2. a 3. VDH, vyrábění a večer bylo letní kino a spaní pod širákem.

ÚTERÝ

Takže začnu... Tenhle den začal jako všechny ostatní - byl budíček, rituál, snídaně a rozcvička. Potom byly zkoušky (lov zvířete a zapalování ohně) a 4. VDH. Odpoledne bylo vyrábění a 5.VDH + polední klid. K večeru jsme si vařili večeři. Večer jsme hráli dětské upravení pravidel rugby. Pak jsme šli spát.

STŘEDA

Ve středu brzy ráno jsme se probudili a jeli jsme do Dačic. Byli jsme na volejbalovým hřišti, kde Lindu, která je alergická, štípla vosa. Později jsme se šli koupat na 3 hodiny a potom jsme šli dlouhou cestu na autobus. V klášteře jsme měli mši svatou, kde jsme odevzdali naše přímluvy. A později k večeru 2. část rugby a 6. úsek VDH.

ČTVRTEK

Ráno - budíček, rozcvička a snídaně, potom v dopoledne námořnické zkoušky a později 7. VDH. V poledne byl oběd a polední klid. Později bylo vyrábění, 8. VDH a mezidružinovka. Večer byla večeře a potom v noci večerka.


PÁTEK

V pátek ráno byl budíček, snídaně a rozcvička, rituál. A potom jsme šli na pokladovku. Zážitky: viděli jsme dravce a srnku. A taky čičmena. Terezka nám říkala o panu Meflounovi. Celou cestu nás bavila Terezka. Na posledním stanovišti jsme si to užili. Také jsme se vykoupali a říkali jsme si, kde je další skupinka, protože na tom posledním stanovišti jsme byli 45 min - 1 h. Moc jsme si to užili. ještě jsme předběhli Kryšpíny. Byli jsme 1. Překvapilo nás, že tam bylo pět sáčků v truhle. Děkujem za přípravu pokladu. Těšíme se na překvápko.

SOBOTA

V sobotu jsme se vzbudili a těšili jsme se domů. Bylo to tu super (vedoucí i děcka). Odjížděli jsme.

děti ze skupiny Rebek

lovení klíče k pokladu
lovení klíče k pokladu
přenášení vody pomocí trička
přenášení vody pomocí trička
společné foto
společné foto
Máme poklad!!!
Máme poklad!!!

PÍSNIČKAPODZIMNÍ DUCHNIČKA 5. - 7. 10. 2018

"Mojžíš"

Během této víkendovky se děti ponořily do příběhu o Mojžíšovi a sedmi ranách Egyptských. Příjemným zpestřením pro děti bylo, že příběh byl jako film. Děti musely projevit statečnost, zbožnost a chytrost jako Mojžíš.


ADVENTNÍ DUCHNIČKA 7. - 9. 12. 2018

"Pohledem hvězdy"
Tato adventní Duchnička měla téma Pohledm hvězdy. Jak už samotný název vypovídal, tak díky Duchničce děti mohly nahlédnout do různých rodin prostřednictvím hvězdy. Hvězda se pokaždé objevila v různých rodinách, v nemocnici, v kostele. Nakonec se děti dostali až do kostela, kde na ně čekala malá odměna. V kostele našli stroměček plný prníčků. Jako posledni si všichni poslechli krásné vánoční kázaní. 

Více fotografií z Duchniček a táborů naleznete zde - https://duchnicky.rajce.idnes.cz/. O přihlašovací údaje požádejte vedoucí osobně nebo na emailu - jurkova.renata@gmail.com